Akademia dojrzewania

Ogólnopolski program Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania” to program przygotowany z myślą o uczennicach klas pierwszych i drugich gimnazjum. Celem programu jest wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Przeprowadzenie takich spotkań z młodzieżą to trudne zadanie, dlatego przygotowaliśmy specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. W każdej klasie I i II gimnazjum zostanie przeprowadzonych cztery lekcje z dziewczętami o tematyce dojrzewania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie : http://akademia-dojrzewania.pl/

DO  odwiedzenia strony zapraszam rodziców, nauczycieli i uczennice klas I i II gimnazjum.

Osoba odpowiedzialna za realizację projektu w ZSO w Nowodworze :

Edyta Pilzak