Szkoła Podstawowa im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze

08-503 Nowodwór

Nowodwór 73

Tel./ Fax  81 866-10-06

zsonowodwor@gmail.com

Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki

10 kwietnia 2014 r. nastąpiło rozstrzygniecie Wojewódzkiego Konkursu Historyczno- Literackiego „Przywrócić pamięć o tamtych dniach. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”, który zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa  im. św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Jacek Welter, Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie. Konkurs miał na celu nie tylko upamiętnienie wydarzeń historycznych związanych z II wojną światową dotyczących rodziny uczestnika konkursu, ale również zachęcenie młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań związanych z dziejami rodziny.

ZSO im. W. Nałkowskiego w Nowodworze reprezentowało dwoje uczniów:

- Emilia Kazimierczak z kl. V Szkoły Podstawowej,

- Michał Wysocki z kl. IIa Gimnazjum.

Decyzją jury Michał Wysocki znalazł się w gronie 6 laureatów spośród 33 uczestników zmagań na poziomie gimnazjum. Uczeń, pod kierunkiem p. Agnieszki Pietrzak i konsultując się z p. Wioletta Grudką, napisał reportaż pt. „ Przywrócić pamięć przez pryzmat wspomnień”, w którym opowiedział losy swojego dziadka będącego świadkiem rozpoczęcia  II wojny światowej i zniszczenia Wielunia.

Organizatorzy stwierdzili, iż konkurs spotkał się z szerokim zainteresowaniem, zatem sukces Michała tym bardziej sprawił radość nie tylko samemu chłopcu,  ale również całej szkole. Gratulujemy!