Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Uczniowie ZSO im. Wacława Nałkowskiego w ramach upamiętnienia 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie  Historycznym „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych” zorganizowanym przez Fundację „Warszawa Walczy 1939- 1945”, Muzeum Niepodległości oraz  Biuro Edukacji Urzędu Miasta St. Warszawy pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Związku Powstańców Warszawskich  oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu było przede wszystkim zapoznanie dzieci i młodzieży z historią Polski oraz kształtowanie szacunku dla bohaterskiego czynu powstańczego 1944 roku.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy w dowolnej formie.

ZSO im. W. Nałkowskiego w Nowodworze reprezentowali:

v  Patrycja Cuch- uczennica kl. VI  Szkoły Podstawowej,

v  Rafał Cuch- uczeń kl. IIb Gimnazjum,

v  Krystian Szewczak- uczeń kl. IIIb Gimnazjum.

Fundacja „Warszawa walczy 1939- 1945” przekazała bezpłatnie wszystkim szkołom biorącym udział konkursie komplet publikacji „Warszawskie Termopile” (około 30 książek). Prace uczestników zmagań będzie można obejrzeć  na pokonkursowej wystawie zorganizowanej w Muzeum Niepodległości.