Szkolny Konkurs " Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza"

Dnia 22.03.2011 r. w ZSO im. W. Nałkowskiego w Nowodworze w ramach zaplanowanego przesiewzięcia miał miejsce "Konkurs na temat życia i twórczości Henryka Sienkiwicza ze szczególnym uwzględnieniem noweli "Latarnik". Uczniowie pracowali metodą projektu.W konkursie wzięły udział dwie drużyny reprezentujące klasy IIa i IIb gimnazjum. Zwyciężyli reprezentanci IIb. Konkurs składał sie z kilku etapów. 1) plastyczny- wykonanie makiety latarni morskiej, 2) medialny- wykonanie i zaprezentowanie reklamy wycieczki na wyspę latarnika, 3) literacki- zredagowanie bibliografii oraz ogłoszenia, 4) sprawdzajacy: a) znajomość treści "Latarnika"oraz zagadnień literackich zwiazanych z lekturą, b) znajomość życiorysu pisarza.