Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowodworze wybrali się w lingwistyczną podróż przez świat. W poniedziałek 15 października po raz pierwszy obchodzili Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta było promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

Podczas akademii, którą poprowadzili: Aleksandra Maciejewska i Bartosz Głodnicki z III klasy gimnazjum, jej uczestnicy odwiedzili Niemcy, Hiszpanię, Francję, Anglię, Włochy, Japonię, Wietnam i Kubę. Wiersze i piosenki prezentowali uczniowie starszych klas podstawówki - od IV do VIII oraz trzecioklasiści z gimnazjum. Ponadto na przystanku w Londynie uczniowie klasy IV złożyli wizytę Buckingham Palace, gdzie Królowa Elżbieta przyjęła na herbatce słynnych Brytyjczyków. Byli wśród nich m.in. Sheerlock Holmes, David Beckham, Aleksander Graham Bell, William Shakespeare, Robin Hood i książę Harry z żoną Megan. W scenografii poniedziałkowej akademii pojawiały się flagi odwiedzanych państw, a w tle było słychać dźwięki muzyki kubańskiej i wietnamskiej, do której dziewczęta z klasy IIIb zaprezentowały układ taneczny.

Był to pierwszy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Nowodworze, który został zorganizowany z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego Urszuli Kardas i nauczycielki języka niemieckiego Ilony Brodowskiej. Wysoki poziom występów, żywe i ciepłe przyjęcie publiczności oraz niepodważalne walory edukacyjne obchodów sugerują, że pomył ten będzie kontynuowany w kolejnych latach.