Konkurs na najpiękniejszy różaniec

Październik to miesiąc różańca, a w tym roku dodatkowo przypada stulecie objawień maryjnych w Fatimie. Z tej okazji katechetka – p. Teresa Boman zorganizowała w Szkole Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze konkurs na najpiękniejszy różaniec, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 25 października 2017 r. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas I-IV. Różańce wykonywane były przez dzieci samodzielnie bądź z pomocą rodziców (rodzinnie, bo celem konkursu była również integracja międzypokoleniowa) z różnorodnych materiałów: plasteliny, orzechów włoskich, kasztanów, plastikowych nakrętek różnej wielkości,  makaronu, fasoli,  koralików, a zdarzył się nawet aromatyczny różaniec wykonany z ziela angielskiego, różaniec z czekoladowych płatków i kukurydzianych chrupek.

Jury w składzie p. Małgorzata Gągała – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowodworze, ks. Antoni Przybysz – proboszcz parafii w Nowodworze, p. Małgorzata Rudnicka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz p. Karolina Bernat – nauczycielka języka polskiego i logopeda, p. Małgorzata Walasek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Wiktor Pikuła, kl. III

II miejsce – Patryk Kurek, kl. I

III miejsce – Filip Wąski, kl. III

Oraz 6 wyróżnień: Julia i Magda Wójcik (kl. III), Julia Brygoła (kl. III), Jakub Gągała (kl. I), Szymon Gągała (kl. IVa) Szymon Wojtaś (kl. IVa), Jakub Kawka (kl. IVa)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe różańce lub książeczki na temat świętych. Dodatkowo wszyscy uczniowie z klas I-III poczęstowani zostali przez katechetkę cukierkami.

Wszystkie prace uczniów będzie można podziwiać w Kościele pw. Św. Wojciecha w Nowodworze, w przedsionku którego planowana jest ich wystawa.

Nagrody ufundowali: proboszcz miejscowej parafii – ks. Antoni Przybysz oraz p. Marta Kałaska.