Wycieczka do Warszawy klas I gimnazjum

24 listopada 2016 roku, w czwartek, grupa uczniów z klasy IA i IB wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

Wybraliśmy się, aby zwiedzić gmach TVP oraz obejrzeć spektakl pt. „Romeo i Julia” w teatrze Studio Buffo. Opiekunami została p. Karolina Bernat –  wychowawczyni klasy IB oraz p. Urszula Kardas – nauczycielka języka angielskiego.

W dniu wycieczki wyjechaliśmy o godzinie 10 sprzed budynku szkoły. Pierwszym naszym celem była siedziba Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. Przewodnik oprowadzał nas po studiach, gdzie nagrywane są wiadomości sportowe, pogoda, Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia?” i inne programy. Zrobiwszy sobie wspólne zdjęcie przy „ściance”, udaliśmy się do muzeum telewizji polskiej, a później poszliśmy do sklepu z pamiątkami.

Po bardzo ciekawym spędzeniu czasu udaliśmy się do teatru. Spektakl był ciekawy i zabawny. Aktorzy odegrali swe role wzorowo. Przedstawienie zakończyły głośne brawa dla wspaniałych artystów.

Mimo że wróciliśmy bardzo późno, wszyscy byli w dobrych humorach. Postanowiliśmy częściej wybierać się na takie wycieczki jak ta.