Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada odbyła się akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W okolicznościowej akademii, przygotowanej przez młodzież, wzięli udział przedstawiciele rodziców, władz samorządowych i zaprzyjaźnionych instytucji.
W tym roku akademia była przygotowana w formie inscenizacji. Zbiorowym jej bohaterem była współczesna rodzina z zapracowanymi rodzicami, którzy mają niewiele czasu dla swojego dziecka, ale o jego wychowanie dba senior rodu, właściciel pamiątki rodzinnej - szabli.  Gdy dziadek zapowiada, że chce ją przekazać wnukowi ten od razu zapowiada, że... wystawi ją na aukcji w internecie. Gdy jednak poznaje historię szabli zmienia zdanie, a ofiarodawca wykorzystuje rozmowę do opowieści na temat najważniejszych wydarzeń z historii Polski. W główne role  spektaklu wcielili się uczniowie klasy II gimnazjum w ZSO w Nowodworze, którym towarzyszył chór szkolny, a wszyscy pracowali po okiem nauczycieli. Koordynatorką była Henryka Walczak, którą przy przygotowaniu dekoracji wsparły Anna Rybak i Małgorzata Rudnicka, zaś o oprawę muzyczną przedstawienia zadbał Artur Kamiński.