Wycieczka do Czarnolasu klasy IIB

Tradycją stał się coroczny wyjazd uczniów klasy drugiej Gimnazjum do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Tym razem na „spotkanie”  z Janem z Czarnolasu udała się klasa IIb pod opieką pani Agnieszki Pietrzak oraz pani Danuty Szewczak- wychowawczyni. Drugoklasiści wzięli udział nie tylko w zwiedzaniu muzeum, ale również w lekcji przeprowadzonej przez przewodnika, który w zajmujący oraz bardzo obrazowy sposób opowiadał o życiu Jana Kochanowskiego, jego twórczości i czasach, w których żył poeta. Tradycyjnie wielu chętnych usiadło na słynnym kamieniu, na który wg legendy siadał Jan Kochanowski i który obecnie daje uczniom niezwykłe umiejętności pisania bardzo dobrych wypracowań. Po zwiedzaniu przyszedł czas na klasowe ognisko. Na szczęście pogoda nie sprawiła nam psikusa i dopiero w drodze powrotnej Czarnolas pożegnał nas deszczem.