Święto Pluszowego Misia

25 listopada w Oddziale Przedszkolnym w Trzciankach  po raz kolejny  obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem –Misiem. Na początku dzieci poznały historię pluszowego misia, obejrzały prezentację multimedialną z bajkowymi postaciami misiami, a następnie opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były konkursy i zabawy, polegające m.in. na rozpoznawaniu tytułów dobranocek po ich ścieżce dźwiękowej, gimnastyce z przyniesioną przytulaną, układaniu puzzli. Maluchy bawiły się także w zabawy z chustą animacyjną oraz w zabawę stary niedźwiedź. Dużym powodzeniem cieszyła się również wspólna degustacja słodkiego co nie co – tortu, waty cukrowej i soku.

Po konkurencjach przedszkolaki tańczyły i śpiewały na dyskotece „Pluszowego Misia’’, a na koniec, ze swoimi ulubieńcami pozowały do grupowych zdjęć. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę znaczek Prawdziwego Pluszowego Misia.