Wyjazd na Pokazy z Chemii

19 maja 2014 roku już po raz trzeci pojechaliśmy na pokazy z chemii na UMCS w Lublinie.
W atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi Wydziału Chemii prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne, trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale też takie, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. Nasi uczniowie czuli się tam, jak prawdziwi studenci. Z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę. Dowiedzieli się, że umiejętności doświadczalne mogą być niezbędne w wielu sytuacjach, np. gdy chcemy rozpalić ognisko, a nie mamy zapałek. Wówczas wystarczy nieco wiedzy chemicznej i problem rozwiązany. Grzmot - to, jak się okazuje, nie tylko zjawisko atmosferyczne, ale można go wywołać, używając odpowiednich odczynników.

Ideą "Pokazów z Chemii" jest popularyzacja chemii poprzez prezentację ciekawych, nietypowych, często fascynujących młodzież doświadczeń chemicznych.

Opiekunami wyjazdu byli p. Mariola Cąkała, p. Danuta Szewczak oraz p. Justyna Klimowicz.