Przedsięwzięcie Edukacyjne „Historii można uczyć się wszędzie”

Jak ważna jest pamięć o ojczystej historii musi wiedzieć również młode pokolenie, które w dobie rozwoju techniki informacyjnej ma inne potrzeby edukacyjne oraz sposób poznawania wiedzy. Aby przybliżyć uczniom klasy IIIb Gimnazjum okres II wojny światowej oraz zachęcić ich do zgłębiania najnowszych dziejów Polski, zostało przeprowadzone Przedsięwzięcie Edukacyjne „Historii można uczyć się wszędzie”, którego koordynatorem była p. Agnieszka Pietrzak współpracująca z p. Wiolettą Grudką, p. Magdaleną Górecką- Jaraszek oraz p. Edytą Pilzak. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zapoznali się z przykładami literatury poświeconej II wojnie światowej, obejrzeli szereg filmów dokumentalnych oraz film fabularny pt. „Kanał”, który następnie zrecenzowali po dogłębnej analizie. Przygotowali również prezentację ustną i multimedialną w języku angielskim dotyczącą Powstania Warszawskiego, którą przedstawili w obecności dyrektora szkoły podczas lekcji języka angielskiego „The Warsaw Uprising- aby inni mogli poznać to, o czym wiedzą Polacy”. Ponadto trzecioklasiści wzięli udział w wycieczce do Muzeum na Majdanku zorganizowanej przez panie Edytę Pilzak oraz Agnieszkę Pietrzak.