Wakacyjne warsztaty językowe

W dniach 29 lipca - 2 sierpnia  w ZSO Nowodwór odbywały się  warsztaty kulturowe w ramach szóstej edycji projektu Across the Skyline. Jest to międzynarodowy projekt społeczno-kulturalny adresowany do młodych ludzi z ośrodków kultury, świetlic i szkół podstawowych. Wolontariusze poprowadzili zajęcia m. in. z plastyki, tańca, języków obcych i tradycji ich rodzimych krajów. Lekcje z praktykantami sprzyjały nauce poprzez zabawę, a ponadto  pozwoliły na przekraczanie horyzontów i łamały stereotypy związane z innymi narodowościam, a takjże były okazją do poznania różnych kultur.Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki współpracy Towarzystwa Przyjaciół Nowodworu i dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Aiesec Polska Komitet Lokalny Lublin, organizację pozarządową prowadzoną przez studentów.