Turniej Wiedzy o Polsce

W naszej szkole 30 kwietnia 2013r. odbył się konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem „Jestem Polakiem więc wiem…”. Konkurs ten został przeprowadzony z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi koledzy i koleżanki wykazali się wiedzą na temat symboli narodowych, historii, charakterystyki geograficznej oraz znajomości legend związanych z powstaniem naszego kraju.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w zespołach trzyosobowych. Konkurs przebiegał na jednym poziomie. Nasi rówieśnicy odpowiadali na pytania z czterech kategorii:

1. Symbole Polski, położenie geograficzne, sąsiedzi
  2. Miasta i legendy polskie
  3. Sławni Polacy
  4. Wydarzenia historyczne.

Każda z drużyn miała możliwość uzyskania 10 punktów. Zwyciężyła klasa IIA. Nagrodą w naszym konkursie było otrzymanie tytułu „Mistrza wiedzy o Polsce” i zdobycie kolejnych punktów do konkursu na „Super klasę”.

Naszym konkursem uczciliśmy tak ważną dla nas wszystkich święto narodowe, a przy tym dużo się nauczyliśmy.