I miejsce w konkursie „I Love Poems”

W dniu 5 marca 2020r. uczennica klasy VIII Kornelia Jakubaszek reprezentowała naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej pod hasłem „I Love Poems”. W przesłuchaniach konkursowych, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie zaprezentowało się kilkunastu recytatorów- uczniów klas VI- VIII  z kilku szkół powiatu ryckiego. Upowszechnienie wśród uczniów literatury anglojęzycznej, podnoszenie kultury słowa, czy integracja środowisk szkolnych oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, nakreśliły cele tegorocznego konkursu. Jury w składzie: Anika Ślęzak- przewodnicząca, Ewelina Wójcik- członek, Agnieszka Pastor- członek, doceniło występ Kornelii recytującej wiersz „Spring Night” by Sara Teasdale, przyznając naszej uczennicy I miejsce. Oceniając recytację jury brało pod uwagę przede wszystkim stopień opanowania tekstu, poprawną wymowę oraz interpretację utworu a także ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a laureaci także nagrody rzeczowe, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie, Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie oraz dwie szkoły językowe- Face 2 Face i Green Owl.

CONGRATULATIONS !!!