Szkoła Podstawowa im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze

Tel./ Fax  81 866-10-06

zsonowodwor@gmail.com

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

W naszej szkole już po raz kolejny  obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem  „Działajmy razem” .

Grupa siódmoklasistek, którą wspierał starszy kolega z klasy VIII, przegotowała scenkę o nadużywaniu komputera w codziennym życiu. Widzowie, wśród których byli uczniowie klas IV - VIII, mogli się przekonać czy w ich zachowaniu pojawiają się pierwsze oznaki uzależnienia od internetu i poznać sposoby terapii. Młodzi aktorzy pokazali również, że nadmierne korzystanie z sieci rodzi problemy w kontaktach z rodziną czy rówieśnikami, wzmacnia nerwowość i odrywa od codziennych obowiązków. Na zakończenie inscenizacji zaapelowali: "Nie czekaj. Działaj już dziś! Zobaczysz jak fajnie może być poza cyfrowym światem".

Dopełnieniem przedstawienia była prezentacja wiersza o bezpiecznym internecie w wykonaniu jednej z uczennic, a obchody zakończyło wspólne wykonanie piosenki zespołu Abba zatytułowanej "Mamma Mia" z tekstem o bezpiecznym i rozsądnym korzystaniu z portali społecznościowych.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole w Nowodworze powstała również gazetka z ważnymi wskazówkami dla użytkowników sieci, która jest wyeksponowana, aby rodzice mogli zapoznać się z tak ważnym tematem jak uzależnienie od smartfonówi tabletów przez ich dzieci.