Ekologiczna wycieczka do Sobieszyna-Brzozowej

W dniu 25.09.2019r. odbyła się wycieczka krajoznawczo-ekologiczna do miejscowości Sobieszyn – Brzozowa. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej im. W. Nałkowskiego w Nowodworze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki malowniczą aleją, wysadzoną klonem i lipą. Przewodnikiem po zespole szkolno-parkowym w Sobieszynie – Brzozowej był kierownik Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie pan  Jarosław Szlendak. . Można spotkać tu okazałe krzewy i drzewa takie jak dęby, lipy, modrzewie, wiązy i sosny. Znajduję się tam również wiele starych, zabytkowych obiektów. Całość położona jest w otoczeniu stawów zamieszkałych przez chronione ptaki i zwierzęta. Ogólnie tereny te są bardzo bogate w faunę i florę. Pan Jarosław Szlendak podczas całej wyprawy podkreślał jak ważna jest ochrona środowiska i reagowanie na zaśmiecanie lasów i zanieczyszczanie zbiorników wodnych. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzeniem Izby Regionalej i ogniskiem, na którym dzieci samodzielnie upiekły kiełbaski.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.